AMERİKA VİZESİ İÇİN BAŞVURU FORMUNA NASIL ULAŞABİLİRİM?

Amerika vizesi için başvuru formuna nasıl ulaşabilirim?

 

Amerika vizesi başvuru formu elektronik ortamda dolduracağınız DS160 formudur. Bu formu herkes mutlaka eksiksiz, hatasız doldurmalıdır. Formda elektronik imza çok önemlidir.
Bu form vize randevusundan en az 3 iş günü öncesinden doldurulup gönderilmelidir. Bu sürece dikkat etmezseniz tekrar randevu almanız gerekebilir.

DS160 formu İngilizcedir. Ancak sayfanın sağ üst köşesinde Türkçe diline çevirisini yapmanız mümkündür. Böylelikle daha rahat ve doğru bir kullanım sağlayabilirsiniz.
Forma vize başvuru kurallarına uygun dijital fotoğraf yüklenmesi gerekmektedir. Formu doldururken kısa aralıklarla kaydederseniz bilgilerinizi kaybetmemiş olursunuz,
20 dakika boyunca işlem yapmazsanız da oturumunuz zaman aşımına uğrayıp kaybolabilmektedir.

Form üzerinde değişikliği ancak formu göndermeden önce yapabilirsiniz.
DS160 Formunu gönderdikten sonra size formun onaylanmış ve bir barkod numarası almış hali gelecektir.
Amerika vizesi mülakatına giderken mülakata bu belgenin bir çıktısını götürmelisiniz. Çıktıyla gittiğiniz zaman parmak izinizi de alacaklardır.

Parmak izinden önce ise sizden, aşağıdaki cümlelerin olduğu bir belgeyi okumanız istenmektedir.
“Yalan beyanın cezalandırılacağının bilincinde, parmak izimi vererek, vize başvuru formundaki her soruyu okuduğumu ve anladığımı ve vize başvuru formumda
alan tüm beyanların tarafımdan yapıldığını ve bunların bilgi ve inançlarıma göre tam ve doğru olduğunu kabul ederim.

Buna ek olarak, yalan beyanın cezalandırılacağının bilincinde, bu mülakatta vereceğim tüm beyanların bilgi ve inançlarıma göre tam ve doğru olacağını kabul ederim.”
DS160 formuna ulaşabileceğiniz adres linki: https://ceac.state.gov/genniv
Bireyler 16 yaşından küçük değilse, okuma yazma biliyorsa veya herhangi bir fiziksel engeli bulunmuyorsa formu kendileri doldurup imzalamalıdırlar.

Bu istisnai durumlarda ise ebeveynlerinden biri veya vekalet verilen kişinin formu doldurması gerekmektedir.
DS160 formu Amerika vizesi başvurusunun en önemli evraklarından biridir.
Amerika konsolosluğu için randevunuzdan önce bir öngörüdür.

 

 

 

Almanya Vizesi, Amerika Vizesi, Avusturya Vizesi, Belçika Vizesi, Çek Cuhm. Vizesi, Çin Vizesi, Dubai Vizesi, Fransa Vizesi, Hindistan Vizesi, Hollanda Vizesi, İngiltere Vizesi, İspanya Vizesi, İsrail Vizesi, İsviçre Vizesi, İtalya Vizesi, Romanya Vizesi, Macaristan Vizesi, Meksika Vizesi, Mısır Vizesi, Rusya Vizesi Yurtdışı vize, yurtdışı vizesi, yurtdışı vize,