AMERİKA VİZESİ BAŞVURU ÜCRETİNİ NASIL VE NEREYE ÖDEYEBİLİRİZ?

Amerika vizesi almak tüm süreci doğru anlamak ve eksiksiz tamamlamakla eşdeğerdir. Tüm belgelerinizi tam hazırlarsanız Amerika konsolosluğundan olumlu cevap alırsınız.
Amerika vizesi için gerekli belgelerinizi (fotoğraf, öğrencilikle ilgili belgeleriniz, çalışansanız şirketinizle ilgili belgeler, uçak biletleriniz, rezervasyonlarınız,
bağlarınızı kanıtlayan tapu, evlilik cüzdanı gibi belgeleriniz vb.) hazırladıktan sonra DS160 formunu online olarak doldurmanız gerekmektedir.
Bu formdaki bilgilerinizle hazırladığınız evraklardaki bilgiler asla farklı olmamalıdır. En ufak bir harf hatası bile sorun doğurabilir.
Amerika vizesi için kategorinize uygun olan ücreti de bankaya ödemeniz ve asıl dekontu elinizde bulundurmanız gerekmektedir. Ödeme yaptıktan sonra dekontunuzu almayı,
aldıktan sonra da Amerika vizesi dosyanıza eklemeyi unutmamalısınız.

Amerika vizesi başvuru ücretleri;

160 Amerikan doları ödeyecek başvuru kategorisinde bulunanlar:

Öğrenciler, basın çalışanları, değişim programı ziyaretçileri, transit yolcular, turistik amaçlı vize başvuruları, iş için yapılan seyahatler..

190 Amerikan doları ödeyecek başvuru kategorisinde bulunanlar:

I-797 “Notice of Action” adlı çalışma onayı ile yapılacak olan başvuru sahipleri.

205 Amerikan doları ödeyecek başvuru kategorisinde bulunanlar:

Yatırımcı ve ticari amaçlı vize başvuru sahipleri.

265 Amerikan doları ödeyecek başvuru kategorisinde bulunanlar:

Nişanlılık Vizesi başvuru sahipleri.
Amerika vizesi başvuru ücretinizi Türkiye Ekonomi Bankasına (TEB) yatırabilirsiniz. Dekontunuzu almayı sakın unutmayın. Dekontta bir sorun çıkarsa bankanın size sunma
ihtimali olan aslı gibidir ibaresi olan herhangi bir makbuzu sakın kabul etmeyin. Amerika konsolosluğunun sizden istediği dekontun aslıdır.