NEW YORK

Amerika Vizesi

New York Amerika Birleşik Devletleri’nin en kalabalık şehri ve dünyanın en kalabalık metropolitan alanlarından New York metropolitan bölgesinin merkezidir. Şehir bir parçası olduğu New York Eyaleti ile karıştırıldığı için İngilizcede New York City(kısaca NYC) veya The City Of New York olarak da anılır. Şehir; ticaret, finans, medya, sanat, moda, araştırma, teknoloji, eğitim ve eğlence sektöründe önemli katkı yaptığından dolayı küresel kent olarak anılmaktadır. Önemli bir uluslararası diplomasi merkezi olan kent, Birleşmiş milletler genel merkezinede ev sahipliği yapmaktadır ve dünyanın kültür başkenti olarak tanımlanır.

Listenin başında yer alan şehir, Amerika’nın en popüler ve en kalabalık şehridir. Gökdelenlerin, en iyinin, en kötünün ve lüksün bir arada olduğu kesinlikle tam bir Amerikan şehri olan New York aynı zamanda uluslar arası bir metropoldür. New York’u büyüleyici yapan en başta mimarisidir, özellikle Manhattan’da bulunan gökdelenler muhteşem bir görüntü oluşturmaktadır. Çok kültürlü yapısı her ırktan ve kültürden insanı bir arada barındırmaktadır. Ve New York tam bir en iyiler şehridir; en iyi restoranlar, oteller, müzeler ve galeriler şehirde küçücük bir alanda yer almaktadır. Özgürlük Anıtı, Times Meydanı, Guggenheim Müzesi, Brooklyn Köprüsü ve Empire State binası New York’un mutlaka görülmesi gereken simgelerindendir. “Büyük Elma”yı mutlaka görmek gerekir!

Amerika vizesi almak için 0312 966 09 90 nolu telefondan veya Üsküp Caddesi (Çevre Sk.) No:20/8 06680 Çankaya/Ankara, adresinden bize ulaşabilirsiniz.