BOSTON

Amerika Vizesi

Boston ABD’nin en eski ve varlıklı şehirlerinden biri olarak bilinir. 17. yüzyıl başlarında Amerika’nın yerlileri tarafından kurulmuştur. Amerika’nın, Avrupa’dan ilk göçmen alan bölgelerinden biridir. Boston bölgesine ilk yerleşenlerin çoğu İngiliz asıllı Anglikan vePüritenlerdi ve şehre İngiltere’nin Boston şehrinin ismini verdiler. 19. yüzyıl başlarında şehrin nüfus yapısında köklü değişiklikler oldu. Bu dönemde Boston’a gelen göçmenlerin çoğuİtalyan ve İrlandalı asıllıydı ve şehirde Protestanlık yerine Katolik mezhebi ağırlık kazanmaya başladı. Şu anda Boston Amerika’da İrlanda kökenlilerin en etkin oldukları şehir olarak bilinir.

Amerika’nın diğer tüm şehirlerinden daha fazla öğrenciye ev sahipliği yapan Boston canlı şehir yaşamıyla öne çıkmaktadır. Back Bay bölgesi, renkli Chinatown ve tarihi West End bölgesi ile şehrin farklı bir çekiciliği vardır. Quincy Market, The Freedom Trail ve Fenway Park Boston’da mutlaka gidilmesi gereken yerlerdendir. Harvard, MIT gibi dünyaca ünlü okulların yanı sıra 100’den fazla yüksek öğrenim kurumunun bulunduğu şehir New England bölgesinin ticaret ve kültür merkezidir. Boston’da bir şehir turu Amerikan tarihine baştan sona bakmak gibidir. Boston’ın aynı zamanda Amerika’da en iyi İngilizce konuşulan şehir olduğu söylenmektedir. Canlı hayata bir göz atmak gerekir!

Amerika vizesi almak için 0312 966 09 90 nolu telefondan veya Remzi Oğuz Arık Mah. Bestekar Cad. No:74/10 Çankaya Ankara, adresinden bize ulaşabilirsiniz.