KANADA VİZESİ HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Kanada Vizesi

Kanada vizesi uygulanan pasaportlar

” Kırmızı  chipli ( normal ) Yeşil ( hususi ) Gri  ( hizmet ) ve diplomatik pasaportların tamamına Kanada vizesi uygulanmaktadır.”

Kanada vizesi pasaportu geçerlilik süresi

”Kanada vizesi için pasaportunuzun vize bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerlilik süresi olması gerekmektedir.”

Kanada Online Vize Başvurusu

Kanada vizesi için artık online form doldurulması ve başvuru evraklarının yüklenmesi gerekmektedir.

Kanada vizesi formu

”Kanada vizesi formunun Türkçe İngilizce olarak eksiksiz bir şekilde  doldurulması ve pasaport sahibi tarafından imzalanması gerekmektedir. Kanada vizesinde Fotoğraf ebatı normal vesikalık arka fon yüzü beyaz olmalıdır.”

Kanada vizesinde adres bilgileri 

”Kanada vizesi nde adres bilgileri Kanada vizesi formunda yer alan adres ve telefon bilgilerinin yanında tüm bilgilerin doğru olması çok önemlidir.  Kanada vizesi için yatacak harç ücreti garanti bankasına Kanada doları olarak yatırılmaktadır. ”

Kanada büyükelçiliği randevu sistemi
”Kanada büyükelçiliği randevu sistemiyle çalışmamaktadır.Kanada vizesi başvuruları hafta içi her gün sabah  09.30 ve 12.00 arasında başvuru yapılabilmektedir. ”

Kanada büyükelçiliği çalışma saatleri
”Kanada büyükelçiliği milli bayramlar ve özel günler haricinde hafta içi sabah 09.30 ile  12.00 arası her gün çalışmaktadır.Kanada vizesi işlem süresinin 12-15 gün arasında sonuçlanacağından dolayı, başvuracak adayların en az 30 gün önceden başvurmaları önemle hatırlatılır. ”

Kanada vizesi başvuruları sadece Ankara Kanada Büyükelçiliği nden yapılmaktadır. Bu yüzden dolayı bölge ayrımı yoktur. Express vize uygulaması bulunmamaktadır.

Kanada Vize Türleri

1- Kanada Turist Vizesi

Kanada’da 6 aylık ve/veya 6 aya kadar eğitim almak için sadece Turist Vizesine ihtiyacınız vardır. Kanada’dan ayrılmadan ve bir Kanada Büyükelçiliği veya Konsolosluğuna başvurmadan bu süre kesinlikle uzatılamaz veya eğitim gördüğünüz bir alandan diğerine geçilmez.

2- Kanada Öğrenci Vizesi

Kanada’da 6 aydan daha uzun süre eğitim almayı planlıyor veya kısa süreli eğitiminiz sonrasında bir başka alanda da eğitim almayı planlıyorsanız, öğrenci vizesi almanız gerekir. Öğrenci vizesinin yukarıda açıklanan Turist vizesine göre vize işlemindeki tek farkı, Kanada’da eğitim aldığınız sürece vizenizi uzatabilme şansı vermesidir.

Kanada Vizesi Gerekli Belgeler

En az 6 ay geçerli pasaport
Pasaportunuz, Kanada’ya giriş yapmayı düşündüğünüz tarihten itibaren eğitiminiz bitene kadar geçerli olmalıdır.
Dört adet vesikalık fotoğraf
Fotoğrafınız yüksek kalitede olmalı ve sizin güncel halinizi yansıtmalıdır. Fotoğraflarınızın arkasına adınızı soyadınızı ve..doğum tarihinizi yazın.
Kanada vizesi başvuru formu
Bu formu, firmamız size verecek ve hatasız bir şekilde doldurmanız sağlanacaktır.
Ek Aile Bilgi Formu
Bu formu 18 ve üzeri yaşlarda olan herkes doldurmalıdır. Bu formu, firmamız danışmanları size verecek ve onların gözetiminde hatasız bir şekilde doldurmanız sağlanacaktır.
Öğrenim ve İş Geçmişi Formu
Bu formu 18 ve üzeri yaşlarda olan herkes doldurmalıdır. Bu formu, firmamız danışmanları size verecek ve onların..gözetiminde hatasız bir şekilde doldurmanız sağlanacaktır.
 Kanada Vize Ücreti
Vize ücretinin herhangi bir Garanti Bankası 9091287 numaralı hesaba yatırdığınıza dair banka dekontunun aslı; turistik vize giriş ücreti tek girişli 75 cad çok giriş için 150 Cad ‘dır . . Başvurular, gerekli ücret Büyükelçilik hesabına tam olarak ..yatmadığı sürece işleme alınmamaktadır. Başvuru geri çekildiği taktirde veya vize talebi reddedildiğinde geri ödeme ... ..kesinlikle yapılmamaktadır.
İyi Niyet Mektubu
Kanada’da yapacağınız eğitimin ileriye dönük planlarınıza ne ölçüde faydalı olacağını kısaca anlatan bir niyet mektubu.
İyi Hal Kağıdı
Savcılıktan alabilirsiniz.
Diploma veya Öğrenci Belgesi
Mezun durumda iseniz geçici çıkış belgesi veya diploma fotokopisi, öğrenci iseniz son bir kaç hafta içinde alınmış..öğrenci belgesi. Eğitiminize ara vererek yurtdışına çıkıyorsanız, okuldan izinli veya kaydınızı dondurabileceğinize dair..yazı almalısınız.
Eğitim Sertifika ve Belgeleri
Daha önce dil kursuna gittiyseniz devam sertifikası veya okuldan alınmış hangi sürelerle hangi kura gittiğinize dairdevam yazısı, varsa aldığınız veya almakta olduğunuz sertifika programları, meslek eğitim programları vb belgeler.
(Evli iseniz) Aile Belgeleri
Evlilik Cüzdanı, eşinizin ve çocuklarınızın kimlik fotokopileri.
Mali Durum Belgeleri
Aşağıda açıklanan belgelerle, yurtdışında bir işte çalışmadan, tamamen kendi imkanlarınızla eğitim alacak düzeyde..maddi olanaklara sahip olduğunuzu ispatlamalısınız. Bankada en az 3 ay süreyle hareket gören nakit birikiminiz..olmalıdır. Birikimleriniz tamamen size veya ailenize ait olmalıdır. Göstereceğiniz paranın kaynağı çok önemlidir. Borç,..kredi veya emanet olarak aldığınız paralar kabul edilmeyebilir.

Öğrenciyseniz veya bir işte çalışmıyorsanız;

Ailenizin tüm ev ve arsa tapu fotokopileri
Ailenize veya size ait olan tüm banka hesap cüzdanları aslı veya son 6 aylık hareketi gösteren hesap ekstreleri
Bankadan alınan son hesap bakiyesini belirten resmi yazı
(Varsa) Otomobil ruhsat fotokopileri
Kredi kartı ekstreleri
(Aileniz maaşlı çalışıyorsa) Çalıştıkları işyerinden kaç yıldır çalıştıklarını ve şu anki görevini açıklayan resmi yazı, son 3..aylık maaş bordroları, (SSK’lı iseler) SSK işe giriş bildirgesi
(Aileniz serbest çalışıyorsa) Vergi levhası fotokopisi, Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi, Oda Sicil Kağıdı
(Varsa) Repo, Borsa, Tahvil hesaplarıyla ilgili hesap hareketleri ve son bakiyeleri gösteren resmi yazıların orijinalleri
(Evli iseniz) Eşinize ait (varsa) maaş bordrosu, (varsa) ruhsat-tapu fotokopileri

Kendi işinizi yapıyorsanız veya bir yerde çalışıyorsanız;

Ailenize ve size ait olan tüm ev ve arsa tapu fotokopileri
Ailenize veya size ait olan tüm banka hesap cüzdanları aslı veya son 6 aylık hareketi gösteren hesap ekstreleri
Bankadan alınan son hesap bakiyesini belirten resmi yazı
(Varsa) Otomobil ruhsat fotokopileri
Kredi kartı ekstreleri
(Maaşlı olarak çalışıyorsanız) Çalıştığınız işyerinden kaç yıldır çalıştığınızı ve şu anki görevinizi açıklayan resmi yazı,..eğitiminiz süresince izinli olduğunuza dair yazı, bu yazıyı imzalayan kişinin imza sirküsü, son 3 aylık maaş bordrolarınız, ..(SSK’lı iseniz) SSK işe giriş bildirgesi
(Serbest çalışıyorsanız) İşyerinizin vergi levhası fotokopisi, Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi, Oda Sicil Kağıdı, imza..sirküleriniz, (varsa) Şirket hesabınızla ilgili bankadan alınmış son bakiye durumunu belirten resmi yazı ve son 6 aylık..hareketi gösteren hesap ekstresi
(Evli iseniz) Eşinize ait (varsa) maaş bordrosu, (varsa) ruhsat-tapu fotokopileri
(Varsa) Repo, Borsa, Tahvil hesaplarıyla ilgili hesap hareketleriniz ve son bakiyeleri gösteren resmi yazıların orijinalleri.

ÖNEMLI HATIRLATMALAR

Quebec eyaletinde eğitim için, Ouebec hükümetinin vereceği bir onay belgesi gerekmektedir (CAQ). Okulunuz size CAQ ile ilgili gerekli formları gönderecektir yada bu belgeden muaf olduğunuzu bildirecektir. Başvuru formları İngilizce veya Fransızca olarak doldurulmalı ve başvuru sahibi tarafından imzalanmış olmalıdır. İmzasız, eksik yada tam yanıtlanmamış başvurular iade edilir. Başvuru formları Türkçe doldurulduğu takdirde iade edilir. Başvurunun iade edilmesi son kararın gecikmesine yol açabilir.

Vize verme yetkisi yalnızca Büyükelçiliğe aittir ve Kanada’nın Göçmenlik Yasa ve Mevzuatı esas alınarak değerlendirilir. Türk vatandaşlarının turistik vizeleri bir günde sonuçlanmaktadır. Öğrenci vizelerinin sonuçları, sağlık raporu alınması gerektiği için 4-6 hafta sürmektedir.

Büyükelçilik, verilecek kararın birkaç gün gecikmesine yol açabilecek kişisel mülakata çağırma yada başvuru ile ilgili herhangi bir belgeyi talep etme ve Büyükelçiliğe sunulan evrakları hazırlayan kişi veya kuruluşla temasa geçerek herhangi bir belgenin doğruluğunu araştırma hakkını saklı tutmaktadır. Sağlık muayenesinden geçen başvuranlar, muayene sonuçlarının, en az 4-6 hafta alacağını bilmelidir.

Kanada vizesi için en önemli koşul, vize memurunun aşağıdaki konularda ikna olmasıdır:
1. Eğitiminiz sonrasında Türkiye’ye kesin dönecek sıkı bağlarınızın olması (eğitim, iş ve aile bağları gibi) ve Kanada’da kalma amacı taşımamanız.
2. Sağlığınızın iyi olması (Kanada’da 6 aydan daha uzun süre eğitim almayı planlıyorsanız sağlık muayenesinden geçmeniz istenecektir)
3. Herhangi bir sabıka kaydınızın olmaması ve Kanada için güvenlik riski oluşturmamanız.
4. Kanada’da bulunduğunuz sürece, bütün yolculuk, eğitim, konaklama ve diğer tüm harcamalarınızı hiç bir işte çalışmadan rahatlıkla karşılayacak düzeyde maddi olanaklara sahip olmanız.
gibi unsurlar vize değerlendirmenizin sonucunu etkiler.

 

KANADA VİZESİ  NASIL ALINIR?

Kanada  vizesi  başvuruları  sadece  Ankara Kanada Büyükelçiliği nden  yapılabilmektedir.

Kanada vizesi  müracaatınız  için  gerekli  olan profesyonel  danışmanlık  hizmetini ,Kanada vizesi  başvuru  formu  doldurulması , randevu  hizmetlerinin  tamamını  firmamız  tarafından vermektedir. Başvuru formunda    adres  ve telefon  bilgilerinin  eksiksiz  olması  çok  önemlidir.Sebebi  ”Ankara  Kanada  Büyükelçiliği Kanada vizesi  müracaatı  yapacakları  şahsen  mülakata  çağırma  gereği  duymamakla  beraber  Herhangi  bir  eksik  evrak veya  extra  bir  evrak  talebinde  yolcunun  direk  kendisiyle  iletişim  kurmaktadır.”

Kanada vizesi nin  olumlu  veya  olumsuz  sonuçlanması  durumundada  başvuru  yapan  adayın  direk  adresine  kargo  yolu  ile  göndermektedir. Kanada  göçmenliği  kabul  eden  bir  ülke  olduğundan  dolayı  başvuran  adayların  diğer  ülke  vizelerine  göre  mal  varlıklarını  veya Türkiye ye  geri  dönüş  yapılacağını  garanti  eden  evrakları  ibraz  etmeleri büyük  avantaj  sağlamaktadır.

Sahtecilik ve Yalan Beyanlar

Kanada vizesi nde sahte evrak içeren başvurular reddedilir. Kanada veya bir başka ülkede, kişinin kimliğini, aile bilgilerini, çalışma geçmişini, eğitim durumunu veya diğer bilgilerini olduğundan farklı göstermek amacıyla hazırlanmış sahte, doldurulmamış veya değiştirilmiş evrakları kullanmak veya  bulundurmak suçtur.

Bu suç eğer Kanada’da işlenirse kişi sınırdışı edilebilir veya 14 seneye kadar hapse mahkum edilebilir.  Kişi bir başvuruya dair bir bilgiyi saklar veya yalan beyanda bulunursa 2 sene süre ile yeni başvuru yapmasına izin verilmeyecektir. Her türlü sahtecilik ve yalan beyana dair kayıtlar saklanır.

Vizeler ve Göçmenlik Hakkinda gerekli bigiler

Kanada’ya göçmen olarak gitmek isterseniz, Kanada vizesi göçmenlik basvurusu yapmanin bir kaç farkli yöntemi bulunmaktadir. Başlangıç olarak,Sizin ve aileniz için göçmenlik programlarindan hangisinin en iyisi olacagina karar vermeniz gerekecektir.

Göçmenlik kategorilerden her birinekimler basvuru yapabilir ;

Kanada (kalifiye isçiler, profesyonel meslek sahipleri, yatirimcilar, girisimciler ve serbest meslek sahipleri gibi) ekonomik sinif göçmenleri, sahip olduklari potansiyel ekonomik katkidan ve Kanada isgücü piyasasina katilim becerilerinden ötürü seçmektedir

Kalifiye isçi sinifi basvuru sahipleri, egitim, is tecrübesi, yas ve Ingilizce ve/veya Fransizca bilgileri gibi kriterleri ölçen bir “puanlama” sistemi esas alinarak seçilmektedirler. Sadece yeterli puani alan basvuru sahipleri göçmenlik için uygun görülmektedirler.

Kanada Elçiliği

 

Kanada Vizesi alma sürecinizde vize kapıda ekibi olarak sizlere profesyonel danışmanlığımız ile yol göstermeye hazırız.100% Garantili Kanada Vizesi

Almanya Vizesi, Amerika Vizesi, Avusturya Vizesi, Belçika Vizesi, Çek Cuhm. Vizesi, Çin Vizesi, Dubai Vizesi, Fransa Vizesi, Hindistan Vizesi, Hollanda Vizesi, İngiltere Vizesi, İspanya Vizesi, İsrail Vizesi, İsviçre Vizesi, İtalya Vizesi, Romanya Vizesi, Macaristan Vizesi, Meksika Vizesi, Mısır Vizesi, Rusya Vizesi Yurtdışı vize, yurtdışı vizesi, yurtdışı vize, cezayir vizesi

KANADA

Genel Özellikleri

  • BaşkentiOttawa
  • Telefon Kodu+1
  • Kuruluş Tarihi1 Temmuz 1867
  • Nüfus33.487.000
  • Milli MarşıO Canada
  • Para BirimiKanada Doları
  • Kanada Ankara BüyükelçiliğiAziziye Mahallesi Cinnah Caddesi No:58 Çankaya/Ankara
Kanada Vizesi Hakkında Genel Bilgiler

Kanada vizesi almak için gerekli evraklar

Şirket sahipleri için Kanada vizesi

Şirket sahipleri için Turistik Kanada vizesi Kanada vizesi almak için en az 6 ay geçerli Pasaportunuzun bulunması gerekmektedir. (Pasaportlarınız son 10 yıldan eski olmamalıdır.) 2 adet biyometrik fotoğrafınız olmalıdır....Detaylı Bilgi

Çalışanlar için Kanada vizesi

Çalışanlar için Turistik Kanada vizesi Kanada vizesi almak için en az 6 ay geçerli Pasaportunuzun bulunması gerekmektedir. (Pasaportlarınız son 10 yıldan eski olmamalıdır.) Kanada vizesi almak için 2 adet...Detaylı Bilgi

Devlet memurları için Kanada vizesi

Devlet memurları için Turistik Kanada vizesi Kanada vizesi almak için en az 6 ay geçerli Pasaportunuzun bulunması gerekmektedir. (Pasaportlarınız son 10 yıldan eski olmamalıdır.) 2 adet biyometrik fotoğrafınız olmalıdır....Detaylı Bilgi

Esnaf ve Sanatkârlar için Kanada vizesi

Esnaf ve Sanatkârlar için Turistik Kanada vizesi Kanada vizesi almak için en az 6 ay geçerli Pasaportunuzun bulunması gerekmektedir. (Pasaportlarınız son 10 yıldan eski olmamalıdır.) Kanada vizesi almak için...Detaylı Bilgi

Doktor, Avukat ve Eczacılar için Kanada vizesi

Doktor, Avukat ve Eczacılar için Turistik Kanada vizesi Kanada’ya ticari vize almak için antetli kağıdına kaşeli ve imza yetkisi tarafından imzalanmış olan, Kanada baş konsolosluğuna hitaben yazılmış vize talep...Detaylı Bilgi

Emekliler için Kanada vizesi

Kanada vizesi almak için en az 6 ay geçerli olan pasaportunuz olmalıdır. (Pasaportunuz son 10 yıldan eski olmamalıdır.) Kanada vizesi almak için 2 adet biyometrik fotoğrafınız olmalıdır. (Arka fonu...Detaylı Bilgi

Ev Hanımları için Kanada vizesi

Kanada vizesi almak için en az 6 ay geçerli olan pasaportunuz olmalıdır. (Pasaportunuz son 10 yıldan eski olmamalıdır.) Kanada vizesi almak için 2 adet biyometrik fotoğrafınız olmalıdır. (Arka fonu...Detaylı Bilgi

Öğrenciler için Kanada vizesi

Kanada vizesi almak için en az 6 ay geçerli olan pasaportunuz olmalıdır. (Pasaportunuz son 10 yıldan eski olmamalıdır.) Kanada vizesi almak için 2 adet biyometrik fotoğrafınız olmalıdır. (Arka fonu...Detaylı Bilgi

Kanada Vizesi için Sıkça Sorulan Sorular

Kanada vizesi başvurusu için bankada ne kadar para olması gerekir?

Kanada konsolosluğu gönderdiğiniz hesap dökümünde bulunan hareketlerin aktif olmasına, düzenli olarak kullanılıp kullanılmadığına ve kalacağınız tarih aralığında bulunan miktarın harcamalarınızı karşılayıp karşılamadığına dikkat etmektedir.Genel olarak ele alındığında, banka hesabınızın...Detaylı Bilgi

Kanada vizesi başvuru ücretini nasıl ve nereye ödeyebiliriz?

Kanada vizesi için başvuru ücretiniz danışmanlık ücretimize dahil olmaktadır ve bu ödemeyi sizlerin yerine biz yapmaktayız.Detaylı Bilgi

Kanada vizesi ne kadar zamanda çıkar ?

Kanada vizesi başvurunuzun sonuçlanma süreci elçiliklerdeki yoğunluklar ve ülkeler arası anlaşmaların sık sık güncellenmesinden dolayı değişiklik göstermektedir.Bu süreç 3 gün ila 1 hafta arasında değişmektedir.Başvurularınızın konsoloslukların randevu sistemi ve...Detaylı Bilgi