HOLLANDA VİZESİ HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Hollanda Vizesi

Hollanda vizesi – Hollanda vizesi için gerekli evraklar – Hollanda vize başvurusu – Hollanda vizesi ücreti – Hollanda konsolosluğu – vize işlemleri danışmanlık konularında uzmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. A sınıfı seyahat acentesi güvencesiyle hizmetinizdeyiz.

Türkiye Cumhuriyeti Yeşil Pasaport, Gri Pasaport ve Siyah Pasaport sahibi olmayan ve pasaportunda geçerli Schengen vizesi bulunmayan kişilerin Hollanda’ ya olan seyahatleri öncesi Hollanda Schengen vizesi almaları mecburidir.

Hollanda Vizesi,

TC Yeşil Pasaport, Gri Pasaport ve Siyah Pasaport sahipleri ise yıl içerisinde 90 ikamet gününü ihlal etmeme koşuluyla Hollanda vize işlemlerinden muaftır.

Pasaport türü fark etmeksizin Hollanda seyahatini vize alarak veya vize muafiyeti anlaşmalarından yararlanarak gerçekleştirecek kişilerin pasaport geçerlilik süreleri Hollanda seyahati dönüşü en az 3 ay olmalıdır. Son 10 yıl içerisinde alınmış, en az 2 boş sayfası bulunan ve
Hollanda vizesi için randevu alımı zorunludur. Hollanda vize randevusu almadan yapılacak başvurular kabul edilmez.

Hollanda  vize müracaatlarında kullanılacak pasaportların son 10 yıl içerisinde çıkarılmış olmalıdır. Hollanda konsolosluğu, son 10 yıl içerisinde çıkarılmış pasaportları işleme kabul ederken aynı zamanda, söz konusu pasaportların Hollanda seyahati sonrası en az 3 ay geçerliliği olmasına ve vize basım işlemlerinin gerçekleşebilmesi için en az 2 boş sayfası bulunmasına dikkat edilmelidir. Hollanda vize başvuruları için kullanılacak pasaportların yukarıda belirtilmiş özellikleri taşıması mecburidir. Hollanda konsoloslukları, Hollanda vize başvuru merkezleri yukarıda belirtilmiş özellikleri taşımayan pasaportlarla yapılan başvuruları kabul etmeyecektir.

TC Umuma Mahsus pasaport (bordo) sahipleri pasaportlarına henüz geçerli herhangi bir Schengen vizesi olmaması nedeni ile Hollanda Schengen vize için müracaatlarını Hollanda konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş veHollanda vize başvuru merkezi olan VFS Global’ e vize başvurularını gerçekleştirmeleri gerekecektir.

Hollanda konsoloslukları ve Hollanda büyükelçiliği kısa süreli yapılacakHollanda vizesi (Schengen) başvurularını direk olarak konsolosluklara kabul etmemektedir. Hollanda konsolosluğu/elçiliği gerek duyması halinde ise Hollanda Schengen vize başvuru sahibini Hollanda Türkiye dış temsilciliklerine gelmesini talep edebilecektir. Ancak söz konusu istisnai durumların gerçekleşmemesi halinde kişi vize başvurularını Hollanda konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş VFS Global’ e veya Hollanda  vize başvuru merkezine akredite olarak çalışmalar yürüten seyahat acentalarına başvurularını gerçekleştirebilirler. Seyahat acentalarına başvuru gerçekleştirecek kişileri ise parmak izi ve biyometrik bilgilerini ibraz etmek üzere vize başvuru merkezinde hazır olmaları gerekecektir.

Hollanda Vizesi alma sürecinizde vize kapıda ekibi olarak sizlere profesyonel danışmanlığımız ile yol göstermeye hazırız.100% Garantili Hollanda Vizesi

Hollanda Turistik Vize İslemleri Genel Bilgi

Hollanda vizesi,Pasaport 

Hollanda Turistik Schengen Vize başvurularında kullanılacak Pasaportlar; son 10 yıl içerisinde çıkarılmış, ziyaretçinin Hollanda seyahati dönüşü sonrası en az 3 ay geçerliliği olan ve vize basım işlemlerinin gerçekleşebilmesi için yan yana en az 2 boş sayfası bulunan, deforme olmamış.

Hollanda Schengen Vize Başvuru Formu

Hollanda Turistik Schengen vize başvuruları için doldurulacak başvuru formu, başvuru sahibi tarafından eksiksiz olarak doldurulmuş olup, kişinin Hollanda vize başvurusu için ibraz edeceği evraklarda beyan edeceği bilgileri desteklemeli ve başvuru sahibinin ıslak imzasını mutlaka bulundurmalıdır.

NOT: Hollanda Turistik Vize başvuru sahibi 18 yaşından küçük ise kişi tarafından doldurulacak Hollanda Turistik Schengen vize başvuru formunun imza bölümü ebeveynler tarafından imzalanmış olmalıdır.

 

Hollanda vizesi,Biometrik Fotoğraf 

Hollanda Turistik Schengen Vize başvurularında kullanılacak biometrik fotoğraflar; 2 adet, 3,5×4,5 cm ölçülerinde, Hollanda Turistik Vize başvuru sahibinin güncel halini temsil eden, maksimum son 3 ay içerisinde çekilmiş, arka fonu beyaz ve kişinin pasaportunda bulunan daha önce almış olduğu herhangi bir vize işleminde kullanılmamış.

Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ve Nüfus Cüzdanı Fotokopisi 

Hollanda Turistik Schengen Vize işlemlerinde bulunacak kişi adına güncel tarihli, aile ve ikamet etmekte olduğu adres bilgilerini içerecek şekilde düzenlenmiş tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ve ön ve arka yüz bilgilerini gösterir nüfus cüzdanı fotokopisi

Finansal Durumu Gösterir Belgeler

Hollanda Turistik Schengen Vize işlemlerinde bulunacak kişinin son 3 aylık maaş bordroları, bağlı bulunulan kurum tarafından kaşe atılarak ıslak imzalı bir şekilde hazırlanmış olmalıdır.

Hollanda Turistik Schengen Vize işlemlerinde bulunacak kişinin son 3 aylık aktif banka hesap özeti. Kişinin şahsi banka hesap özeti son 3 aylık aktif banka hesap hareketlerini içermeli, en az 3000 TL bakiyesi olması sağlanmalı ve banka ıslak imza, kaşe ve banka imza sirküleri ile birlikte hazırlanmış olmalıdır.

Ayrıca Hollanda Turist Vizesi işlemlerinde bulunacak kişi adına varsa tapu, araç ruhsatı, kira gelirleri ve kredi kartı ekstreleri evraklar arasında bulundurmalıdır.

Hollanda Turistik Schengen vize müracaatında bulunacak kişinin vize talebini belirten dilekçe

Hollanda Turistik Schengen Vizesi müracaatında bulunacak kişinin bağlı bulunduğu kurumun veya şirketinin antetli kağıdına işvereni/şirket yetkilisi tarafından bu şirketinin antetli kağıdına Hollanda konsolosluğuna/elçiliğine hitaben yazılmış, işveren tarafından veya şirketin imza atma yetkisi bulunan kişi tarafından kaşe ve ıslak imza atılarak hazırlanmış olmalıdır.

Hollanda vizesi için/Büyükelçiliğine hitaben yazılacak vize talep dilekçesi; vize başvuru sahibinin meslek ve görev bilgilerini, maaş bilgilerini, Hollanda’ daya gerçekleştirecek olduğu seyahatin tarih aralıklarını ve söz konusu seyahatin kim tarafından finanse edileceği bilgileri beyan edilmelidir.

Kişi işveren ise; Şirketinin antetli kağıdına yukarıda belirtilmiş dilekçe içeriklerini göz önünde bulundurarak kendi adına hazırlayabilir,

Kişi emekli ise; yukarıda belirtilmiş dilekçe içerik bilgilerini beyan ederek şahsen yazabilecektir.

Devlet dairesi çalışan ise; bağlı bulunduğu kurumun antetli kağıdına, ıslak imza ve mühürlü şekilde hazırlamalıdır.

 

Kişinin varsa diğer Schengen ülkelerine olan seyahatinin detaylarını açıklayan dilekçe

Hollanda Turist Vizesi müracaatında bulunacak kişi eğer, Hollanda seyahati sonrası 2.ci veya 3. cü Schengen ülkelerine direk olarak seyahat edecek olması halinde bu seyahatlerine dair tarih ve seyahat içeriklerinin bilgisini beyan etmelidir.

Kişinin bağlı bulunduğu kuruma ait bilgileri doğrulayan belgeler 

Vergi levhası – Hollanda Turistik Vizesi müracaatında bulunulacak yıldan bir önceki yıla ait vergi beyanı bilgilerini gösteren

Faaliyet belgesi – Hollanda Turistik Vizesi müracaatında bulunacak kişinin son 3 yıl içerisinde almış olduğu herhangi bir Schengen vizesi yok ise, bağlı bulunduğu kuruma ait faaliyet belgesinin aslı ibraz edilmelidir.

Şirketin imza sirküleri – Hollanda Turistik Vizesi işlemlerinde bulunacak kişinin bağlı bulunduğu kurumda imza atma yetkisi olan kişilerin imzalarını gösterir.

Şirketin ticaret sicil gazetesi – Hollanda Turistik Schengen Vize işlemlerinde bulunacak kişinin bağlı bulunduğu kurumda isim ve unvan değişikliği var ise Sicil gazete bu bilgileri içermelidir.

Hollanda vizesi ,Kişinin Şirkete Bağlılığını Doğrulayan Belgeler

Hollanda Turist Vizesi müracaatında bulunacak kişilerin SGK işe giriş bildirgesi, SGK hizmet dökümü ve bağlı bulunulan kurumdan alınacak, şirketin antetli kağıdına işveren tarafından düzenlenmiş, kaşe ve ıslak imzası bulunan resmi izin belgesi.

Hollanda vizesi ,Seyahat Amacını Ve Gidilecek Ülkeyi Destekleyen Bilgilere Ait Belgeler

Hollanda Turistik vize işlemlerinde bulunacak kişilerin Hollanda’ da konaklama gerçekleştireceği yere ait rezervasyon bilgileri. Hollanda Turist Vizesi müracaatında bulunacak kişinin bu ülkede konaklama yapacağı tarihleri içermelidir.

Hollanda Dönüş Veya Seyahate Devam Edileceğini Destekleyen Belgeler

Hollanda Turist Vizesi işlemlerinde bulunacak kişinin Hollanda ülke sınırlarına giriş ve çıkış bilgilerini içeren.

Hollanda Turistik Schengen Vize işlemlerinde bulunacak kişinin Hollanda seyahatinin içeriği ticari veya ziyaret içerikli olacak olması halinde Davetiye belgesi.

Hollanda Turistik Vize işlemlerinde bulunacak kişi eğitim amaçlı Hollanda seyahat gerçekleştirecek olması halinde, hukuki münasebet, eğitim alınacak okula ödenen miktara dair belgeler ve varsa okula kayıt belgeleri.

Hollanda vize işlemlerinde bulunacak kişi, sağlık ve tedavi maksadıyla bu ülkeye seyahat gerçekleştirecek olması halinde kişinin Hollanda da tedavisini gerçekleştirecek kurumun kabul belgesi ve vize başvuru sahibinin Hollanda da tedavi olmasını öneren geçerli, orijinal heyet raporu.

 

Acil tıbbi bakım, hastane tedavisi ve sağlık nedenleri için hazırlanmış belge

Hollanda vize işlemlerinde bulunacak kişinin Hollanda’ da kalış süresini kapsayan, tüm Schengen ülkelerinde geçerli, en az 30.000 Euro teminata sahip orijinal seyahat sağlık sigortası.

Aşağıda ki duruma sahip kişilerin ek olarak hazırlaması gereken evraklar 

Kişi Emekli ise, 

Emekliğini gösteri belgeler. (Emekli maaş cüzdanı, emeklilik kartı fotokopisi, emkli olunmuş kurumdan alınan yazı)

Kişi Memur ise,

Bağlı bulunulan kurumun antetli kağıdına hazırlanmış resmi izin belgesi, oda sicil kaydı ve diğer kurum evrakları

Kişi Öğrenci ise,

Güncel tarihli orijinal öğrenci belgesi,

Kişi Çiftçi ise,

Bağlı bulunulan ziraat odasından alınmış ziraat sicil kaydı, kişinin varsa ekili olan tarım alanı ve topraklarına dair belgeler.

Aşağıda ki duruma sahip kişilerin ek olarak hazırlaması gereken evraklar 

Kişi 18 yaşından küçük ise,

Annesi veya babası yahut ikisinden birisi ile seyahat edecek olması halinde ebeveynler tarafından imzalanmış, noter onaylı orijinal muvafakatname belgesini ibraz etmelidir.

Kişi TC ikamet izni sahibi yabancı uyruklu ise,

En az son 6 ay geçerliliği bulunan TC oturma izni belgesi fotokopisi

Kişi başka Schengen ülkelerine seyahat edecek ise, seyahat edecek olduğu diğer schengen ülkelerine ait konaklama ve ulaşım bilgilerini paylaşmalıdır.

Pasaport fotokopileri, Hollanda vize işlemlerinde bulunacak kişinin varsa eski pasaportunda bulunan kimlik bilgilerini içermekte olan kısmın fotokopisi, daha önce almış olduğu Schengen vizelerinin fotokopileri

HOLLANDA TİCARİ VİZE

HOLLANDA VİZE BAŞVURU FORMU

Hollanda Vizesi

Hollanda büyük elçiliği,

Almanya Vizesi, Amerika Vizesi, Avusturya Vizesi, Belçika Vizesi, Çek Cuhm. Vizesi, Çin Vizesi, Dubai Vizesi, Fransa Vizesi, Hindistan Vizesi, Hollanda Vizesi, İngiltere Vizesi, İspanya Vizesi, İsrail Vizesi, İsviçre Vizesi, İtalya Vizesi, Romanya Vizesi, Macaristan Vizesi, Meksika Vizesi, Mısır Vizesi, Rusya Vizesi Yurtdışı vize, yurtdışı vizesi, yurtdışı vize,

 

hollanda vizesi

vizekapida.com

HOLLANDA

Genel Özellikleri

  • BaşkentiAmsterdam
  • Telefon Kodu+31
  • Kuruluş Tarihi1648
  • Nüfus16.071.000
  • Milli MarşıWilhelmus
  • Para BirimiEuro
  • Hollanda Ankara BüyükelçiliğiTuran güneş bulvarı Hollanda Caddesi No:5 Yıldız Ankara
Hollanda Vizesi Hakkında Genel Bilgiler

Hollanda vizesi almak için gerekli evraklar

Şirket sahipleri için Hollanda vizesi

Şirket sahipleri için Turistik Hollanda vizesi Hollanda vizesi almak için en az 6 ay geçerli Pasaportunuzun bulunması gerekmektedir. (Pasaportlarınız son 10 yıldan eski olmamalıdır.) 2 adet biyometrik fotoğrafınız olmalıdır. ( 5...Detaylı Bilgi

Çalışanlar için Hollanda Vizesi

Çalışanlar için Turistik Hollanda vizesi Hollanda vizesi almak için en az 6 ay geçerli Pasaportunuzun bulunması gerekmektedir. (Pasaportlarınız son 10 yıldan eski olmamalıdır.) Hollanda vizesi almak için 2 adet...Detaylı Bilgi

Devlet memurları için Hollanda vizesi

Devlet memurları için Turistik Hollanda vizesi Hollanda vizesi almak için en az 6 ay geçerli Pasaportunuzun bulunması gerekmektedir. (Pasaportlarınız son 10 yıldan eski olmamalıdır.) 2 adet biyometrik fotoğrafınız olmalıdır....Detaylı Bilgi

Esnaf ve Sanatkârlar için Hollanda vizesi

Esnaf ve Sanatkârlar için Turistik Hollanda vizesi Hollanda vizesi almak için en az 6 ay geçerli Pasaportunuzun bulunması gerekmektedir. (Pasaportlarınız son 10 yıldan eski olmamalıdır.) Hollanda vizesi almak için...Detaylı Bilgi

Doktor, Avukat ve Eczacılar için Hollanda vizesi

Doktor, Avukat ve Eczacılar için Turistik Hollanda vizesi Hollanda’ya ticari vize almak için antetli kağıdına kaşeli ve imza yetkisi tarafından imzalanmış olan, Hollanda baş konsolosluğuna hitaben yazılmış vize talep...Detaylı Bilgi

Emekliler için Hollanda vizesi

Hollanda vizesi almak için en az 6 ay geçerli olan pasaportunuz olmalıdır. (Pasaportunuz son 10 yıldan eski olmamalıdır.) Hollanda vizesi almak için 2 adet biyometrik fotoğrafınız olmalıdır. (Arka fonu...Detaylı Bilgi

Ev Hanımları için Hollanda vizesi

Hollanda vizesi almak için en az 6 ay geçerli olan pasaportunuz olmalıdır. (Pasaportunuz son 10 yıldan eski olmamalıdır.) Hollanda vizesi almak için 2 adet biyometrik fotoğrafınız olmalıdır. (Arka fonu...Detaylı Bilgi

Öğrenciler için Hollanda vizesi

Hollanda vizesi almak için en az 6 ay geçerli olan pasaportunuz olmalıdır. (Pasaportunuz son 10 yıldan eski olmamalıdır.) Hollanda vizesi almak için 2 adet biyometrik fotoğrafınız olmalıdır. (Arka fonu...Detaylı Bilgi

Hollanda Vizesi için Sıkça Sorulan Sorular

Hollanda vizesi başvurusu için bankada ne kadar para olması gerekir?

Hollanda konsolosluğu gönderdiğiniz hesap dökümünde bulunan hareketlerin aktif olmasına, düzenli olarak kullanılıp kullanılmadığına ve kalacağınız tarih aralığında bulunan miktarın harcamalarınızı karşılayıp karşılamadığına dikkat etmektedir.Genel olarak ele alındığında, banka hesabınızın aktif...Detaylı Bilgi

Hollanda vizesi başvuru ücretini nasıl ve nereye ödeyebiliriz?

Hollanda vizesi için başvuru ücretiniz danışmanlık ücretimize dahil olmaktadır ve bu ödemeyi sizlerin yerine biz yapmaktayız.Detaylı Bilgi

Hollanda vizesi ne kadar zamanda çıkar ?

Hollanda vizesi başvurunuzun sonuçlanma süreci elçiliklerdeki yoğunluklar ve ülkeler arası anlaşmaların sık sık güncellenmesinden dolayı değişiklik göstermektedir. Bu süreç 3 gün ile 1 hafta arasında değişmektedir. Başvurularınızın konsoloslukların randevu sistemi...Detaylı Bilgi