GANA VİZESİ VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ

Gana Vizesi

Gerekli İşlemleri

Gana Vizesi Bu ülke seyahatinde bulunacak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları hangi, pasaport kategorisine sahip olurlarsa olsunlar bu ülkeye olan seyahatlerinin gerçekleşebilmesi için Gana vize işlemlerinde bulunmaları mecburidir. Türkiye Cumhuriyeti devletinin Hususi (yeşil), Hizmet (gri) ve Diplomatik (siyah/kırmızı) Pasaportlarına sahip kişiler seyahatleri öncesi söz konusu bilgiyi teyit ederek bu ülkeye olan seyahatlerini planlamaları önemle rica olunur.

Vize başvurularının sonuçlanma süresi 7 ile 10 iş günüdür. Bu sebeple, vize başvuru sahipleri bu tarihleri göz önünde bulundurmalı ve Vize başvuru işlemlerine başlamalıdırlar.

Gana vize başvuru işlemlerinin sonuçlan süresi olan; 7 ile 10 iş günü olan süre, Devletinin resmi tatil ve özel günleri, Türkiye Cumhuriyeti devletinin resmi tatil ve özel günleri ve  Konsolosluğunun vize başvuru değerlendirme süresine ek süre talep etmesi gibi unsurlar dahil edilmeden belirtilmiş/beyan edilmiştir. Bu ve benzeri durumlarla karşılaşılacak olması halinde vize başvuru işlemlerinin sonuçlanma süresi 7 ile 10 iş gününden daha uzun bir süreye tekabül edebilecektir.

Vize İşlemleri

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Gana’ya giriş yapabilmeleri için Türkiye’de bulunan Konsolosluklarından vizelerini alarak bu ülkeye seyahat etmeleri zorunludur. Vize uygulamaları yabancı ülke vatandaşlarının ülkeye giriş çıkışlarının kontrol edilebilmesini sağlarken, evrakların doğru şekilde organize edilmesi ve Konsolosluğunun onayı ile vizenizi alabilirsiniz.

Gana vize başvuru formunun eksiksiz ve doğru doldurulması ve başvuru evraklarının başarılı bir şekilde toparlanması alınabilmesini sağlayan unsurlardır. Gana vize başvuru işlemleri için Lacivert pasaportlarla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. 10 yıldan daha eski pasaportlara yapılan başvurular kabul edilmezken, en az 2 boş sayfası olmayan pasaportlara yapılan başvuru işlemleri de kabul edilmeyecektir.

Gana Vize Başvuru Formu

Gana vize başvuru formu, Konsolosluğu tarafından hazırlanmış olan bir formdur. Vize başvuru formu, Konsolosluğun başvuru sahibi hakkında bilgi edinmesini sağlarken, Gana vize talebinde bulunduğunuza dair resmi bir belgedir.

Pasaport Bilgileri

Gana Konsolosluğu, pasaport sahibi olmayan başvuru sahiplerinin vize işlemlerini gerçekleştirmez. Gana vize işlemleri için gerekli olan pasaportunuzu bulunduğunuz semtin emniyet müdürlüğüne giderek kısa sürede edinebilirsiniz. Pasaport başvuruları şahsen yapılmalı, randevulu veya randevusuz başvuru işlemlerinizi sürdürebilirsiniz.

Gerekli Evraklar

Gana vizesi için gerekli evraklar, Gana seyahatimizin içeriğine göre değişiklik gösterecektir. Şöyle ki, Gana turistik vize, Gana ziyaret vizesi, Gana ticari vize Gana seyahatinizin içeriğine yönelik vize türleridir. Vize talep gerekçenize göre başvuru evraklarınız farklılık gösterirken. Ayrıca Konsolosluk bazı durumlarda ek evrak talebinde de bulunabilmektedir. Gana Konsolosluğu’nun talepte bulunduğu ek evraklar  için gerekli olan evrakları farklılaştırır.

Evraklar

Eksiksiz ve ideal bir şekilde organize edilmiş vize başvuru evraklarıyla alınabilmektedir. Gana Konsolosluğu yahut Gana Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş vize merkezlerinden vizenizi alabilirsiniz. Gana vize başvuru formu ile vize başvuru evraklarında beyan edecek olduğunuz bilgilerin birbirini desteklemesi ise başvuru işlemlerinizin başarılı olma olasılığını arttıracaktır.

Gana Vizesi Başvuru Formu Nasıl Doldurulur ?

Gana vize başvuru formu eksiksiz, gerçeğe uygun bilgilerle, tükenmez kalem ve büyük harfle doldurulmalıdır. Gana Konsolosluğu vize başvuru sahipleri hakkında kapsamlı bilgi edinmek isterken başvuru formunda boş bir kısım bırakılmamalıdır. Ayrıca vize başvuru formu müracaatınızın tanınması ve işleme konulması için doldurmuş olduğunuz resmi bir belgedir. Verilmiş olan her çelişkili bilgide başvuru işlemleriniz yanar, Gana mevzuatınca ceza alabilirsiniz.

Gana Vizesi Kalktı mı?

İki ülke arası resmi pasaport sahipleri ise 90 günü aşmama koşulu ile Gana vize işlemlerinde bulunmalarına gerek yoktur.

gana vizesi

Gana Vizesi

GANA

Genel Özellikleri

  • BaşkentiAkra
  • Telefon Kodu+233
  • Kuruluş Tarihi
  • Nüfusu25,9 milyon (2013)
  • Milli Marşıgod bless our homeland ghana
  • Para BirimiCedi
  • Portekiz Ankara BüyükelçiliğiGolgeli Sok. ,No: 9 Ankara Turkey
Gana Vizesi ve Danışmanlık Hizmetleri